Blizny potrądzikowe – jak się ich pozbyć? Zabieg mikrodermabrazji na blizny – ceny w Szczecinie

Blizny potrądzikowe widoczne jako zagłębienia w powierzchni skóry są zmorą zarówno nastolatków, jak i osób dorosłych – wpływają źle na samopoczucie oraz samoocenę. Powstają najczęściej w wyniku nieodpowiedniego leczenia i postępowania w przypadku trądziku. Są trwałe, jednak, na całe szczęście, istnieją zabiegi, które mogą pomóc w ich likwidacji. Wśród nich są peelingi, zabiegi laserowe oraz mikrodermabrazja na blizny.

Zabieg mikrodermabrazji polega na złuszczaniu kolejnych warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia. Wykonywana jest zarówno przez dermatologów w gabinetach, jak i w salonach kosmetycznych. Cena takiego zabiegu w stolicy to około 150 zł za jedną sesję (w innych miastach, jak na przykład Szczecin, ceny mogą być niższe, co nie wpływa na jakość wykonanej usługi).
Zabieg mikrodermabrazji powinien zostać wykonany przez wykwalifikowanego specjalistę, najlepiej lekarza dermatologa, aby uniknąć nieprawidłowości oraz powikłań. Choć jest to mało inwazyjna technika, istnieją przeciwwskazania do jej wykonania (na przykład stwierdzone choroby skóry).