Golimy wąsy po raz pierwszy

Krótka historia wąsów

Od kilku sezonów wąsy świecą tryumfy, i noszą je zarówno młodzi, jak i starsi mężczyźni. Jednak nie zawsze tak było. Istnieją bowiem kultury, środowiska i takie momenty w historii, gdzie wąsy nie są i nie były wskazane. Lecz nie jest ich wiele. Wąsy nie są już bowiem utożsamiane wyłącznie ze starszym czy dojrzałym wiekiem. Wręcz przeciwnie – wydaje się, że szczególną popularnością cieszą się wśród młodych mężczyzn, którzy odważnie podążają za modą i nie chcą “zostać w tyle”. Poprzez wąsy, ich długość, nadaną im formę a czasem nawet kolor, wyrażają swoją osobowość.

Pierwsze golenie

A co wtedy, gdy jednak zdecydujemy się na golenie wąsów? I gdy na domiar wszystkiego będzie to nasze pierwsze golenie wąsów? Ten moment niesie ze sobą wiele emocji, czasem skrajnych, od ekscytacji, radość, przez niechęć i stres. Nierzadko są to też uczucia mieszane i pojawiające się jednocześnie. Jak zniwelować ten stres i jak sprawić, by pierwsze golenie wąsów przyniosło nam wyłącznie radość? Przede wszystkim należy oswoić lęk – choć nie każdy mężczyzna przyzna się głośno do tego lęku. Oswoić, czy gruntownie poznać temat i przygotować się na to, co nas czeka. Nie wahajmy się zatem przed obejrzeniem film ików na YouTube czy w innych źródłach, i nie obawiajmy się pytań, gdyż mamy do nich prawo. Pamiętajmy o tym, że nie jesteśmy pierwszym młodym mężczyzna, który przechodził ten etap. I nie ostatnim. Pamiętajmy też, że mamy prawo nie tylko do pytań, obaw, wątpliwości, ale też do tego, by popełnić błąd. Jeden czy nawet kilka. Może się wiec zdarzyć, że nasze pierwsze golenie nie przebiegnie tak perfekcyjnie, jak chcemy. Ważne, by było bezpieczne i odbyło się w higienicznych warunkach.
Zgromadźmy zatem własny zestaw kosmetyczny. Nie pożyczajmy go od ojca czy brata, a kupmy coś specjalnie dla siebie. Nie tylko ze względu na zdrowie lecz i dla psychicznego komfortu czy wręcz przyjemności. Niech dzień pierwszego golenia wąsów będzie dla nas ważnym dniem – o ile nie świętem. Własny zestaw kosmetyków podkreśli ten moment i sprawi, że będziemy mieć większą przyjemność.