Ciekawy sposób na odzyskanie witalności zimą

Odpowiedni ilość ruchu fizycznego jest niezbędna dla organizmu każdego człowieka. Nie chodzi tu tylko o to, by tracić zbędne kalorie i kilogramy. Aktywność fizyczna jest jednym z warunków, by utrzymać na wysokim poziomie witalność życiową organizmu, a więc dużą ilość energii, motywacji do działania i optymizmu każdego dnia i siły do pokonywania nowych wyzwań.

Zimą trudniej jest o ruch fizyczne. W mroźną pogodę raczej nie wyjdziemy na dłuższy spacer, jogging czy jazdę na rowerze. Ale nawet o tej porze roku można znaleźć dla siebie ciekawe i bardzo skuteczne zajęcie. A jest nim aqua aerobic, czyli aerobic w basenie.

Nie trzeba męczyć się na tradycyjnej formie aerobicu. A trzeba zaznaczyć, że ten w wodzie jest nie tylko ciekawszy, ale i skuteczniejszy. Opór wody sprawia, że organizm musi wkładać więcej wysiłku w każde ćwiczenie, a jednocześnie my tego wysiłku tak nie odczuwamy. Ponadto takie ćwiczenia są bezpieczne dla kręgosłupa i stawów, gdyż nie obciążają ich. Wystarczy tylko dwa razy w tygodniu korzystać z tej formy treningu, by odzyskać zimą witalność.