Jak zadbać o zdrowy uśmiech?

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Wciąż jest wielu ludzi, którzy nie dbają o zęby prawie wcale. Nie brakuje również takich, którzy robią to w sposób niewłaściwy. Dlatego tak ważna jest edukacja w tym zakresie i sięganie po najlepsze rozwiązania do higieny ust oraz zębów i dziąseł.

Jak dbać o zęby, by były zdrowe i piękne?

Chcąc zadbać o swój piękny i zdrowy uśmiech musimy skupić się przede wszystkim na regularnym dbaniu i czyszczeniu ich. Prawidłowa higiena jamy ustnej wskazuje, że należy myć zęby rano i wieczorem. Równie istotne jest, by umyć zęby po zjedzeniu słodyczy czy wypiciu słodkich napojów. Dzięki temu przywracamy prawidłowe pH w jamie ustnej, a także usuwamy resztki pokarmowe, które stanowią pożywkę dla bakterii. W ten sposób nie dopuszczamy do ich rozwoju, a nasze zęby nie są atakowane przez nie. Nie zapominajmy także o prawidłowym oczyszczaniu przestrzeni między zębami. To w nich najczęściej ukrywają się pozostałości po jedzeniu, cukry, a nawet bakterie. Bardzo często to właśnie pomiędzy zębami rozpoczyna się także próchnica. Jeśli jednak zadbamy o prawidłowe oczyszczanie miejsc pomiędzy zębami, na pewno uda się uniknąć wielu ubytków w zębach.

Jak dbać o zęby u dentysty?

Nie zapominajmy także, że prawidłowa higiena jamy ustnej to nie tylko to, co zrobimy samodzielnie w domu. Aby prawidłowo dbać o swój piękny i zdrowy uśmiech niezbędne są także regularne wizyty u stomatologa. Należy sprawdzać zdrowie jamy ustnej przynajmniej raz na pół roku. Umawiając się na przegląd u dentysty możemy zaoszczędzić sobie wiele bólu, gdy sami nie zauważymy dużej dziury w zębie i zacznie on już boleć. Stomatolog, w razie konieczności, wyleczy każdy zaatakowany przez próchnicę ząb, a dzięki znieczuleniu nawet nie będziemy nic czuć podczas zabiegu. Ponadto, jeśli będzie taka potrzeba, stomatolog z pewnością usunie kamień, który osadził się na zębach oraz osad. To w nich właśnie zalega najwięcej bakterii i pożywki dla nich. Jeśli będziemy mieć kamień lub osad nazębny, prędzej czy później ucierpią przez to nasze zęby i dziąsła. Zdarza się nawet, że z powodu kamienia nazębnego zęby zaczynają się chwiać, a w ostateczności wypadają. Należy więc regularnie przychodzić do dentysty i kontrolować stan swojego uzębienia, jak również zdrowie dziąseł i całej błony śluzowej. Dzięki temu zapewnimy sobie zdrowie i piękny uśmiech na wiele lat. Zaś nasza higiena jamy ustnej będzie bez zarzutów.