Kursy tańca nowoczesnego

Jedno ze wschodnich przysłów mówi o tym, że są trzy najpiękniejsze rzeczy w życiu dla mężczyzny – łódka na żaglach, koń w galopie oraz kobieta w tańcu. Taniec od zawsze kojarzył się z wolnością i lekkością. Już w wiekach średnich tańcowano przy wesołej muzyce podczas biesiad świętując w ten sposób wygrane bitwy czy miejscowe uroczystości. Niezależnie od szerokości geograficznej, ludzie poprzez taniec wyrażają własne emocje. Amatorsko tańczyć może każdy, jednak jeżeli komuś zależy na tym, aby nauczyć się tańczyć na prawdę dobrze, to szkoła tańca będzie dla niego najlepszym wyborem.

Jaki taniec wybrać?

W dzisiejszych czasach nic nie jest takie proste na jakie wygląda na pierwszy rzut oka, podobnie jest też z nauką tańca. Można pomyśleć, że aby nauczyć się tańczyć, to wystarczy zapisać się do wybranej szkoły tańca, a następnie sumiennie uczestniczyć w zajęciach. Owszem, bez wspomnianych elementów skuteczna nauka tańca nie będzie możliwa, jednak trzeba zrobić jeszcze jeden krok. Obecnie, szkoły tańca mają bardzo rozbudowany program szkoleniowy dostosowany zarówno do osób dorosłych jak i dla dzieci. Można wybrać tańce klasyczne lub tańce nowoczesne, wśród których największą popularnością niezmiennie od kilku lat cieszy się hip hop. Wybór rodzaju tańca i poziomu zaawansowania to absolutna podstawa. Od tego zależy czy osoba uczęszczająca na kurs będzie się dobrze na nim czuła i czy poziom zostanie odpowiednio dobrany do jej umiejętności.

Dlaczego warto uczyć się w grupie?

Oczywiście, można próbować nauczyć się tańca z poradników wideo czy z książek, jednak taka metoda jest o wiele trudniejsza i o wiele bardziej czasochłonna. Nauka w grupie przynosi doskonałe efekty, jednak tylko i wyłącznie pod warunkiem, że grupy nie są zbyt liczne. Istotne jest także, aby podczas zajęć praktycznych móc tańczyć z partnerem płci przeciwnej. W niektórych tańcach inaczej wyglądają kroki stawiane przez mężczyzn a inaczej przez kobiety – najlepiej jest się uczyć od razu właściwych kroków. Nie dotyczy to oczywiście tańców nowoczesnych, gdzie najczęściej tańczy się samodzielnie. To, ile czasu zajmie nauka tańca jest kwestią bardzo indywidualną. Oczywiście o wiele szybciej konkretnego tańca nauczą się osoby z poczuciem rytmu, po prostu będą one mniej czasu potrzebować na ćwiczenia. Jednak w tańcu, przynajmniej na poziomie zupełnie amatorskim, nie chodzi przecież o to, aby do perfekcji opanować kroki, tylko o to, aby się po prostu dobrze bawić w gronie znajomych i przyjaciół.