Domek z piernika- świąteczne słodycze

Każde dziecko co roku w okolicach Bożego Narodzenia czeka na Mikołaja. Radość z prezentów jest u najmłodszych najbardziej widoczna. Maluchy cieszą się także, gdy znajdą w paczce świąteczne słodycze. Żelki z sokiem owocowym czy inne łakocie są miłym i pożądanym podarunkiem.
Oprócz tego, że obdarowujemy dzieci słodkościami, w okresie świąt pieczemy ciasta i ciasteczka. Domek z piernika jest nie tylko smakowity, ale stanowi również piękną ozdobę stołu. Świąteczne słodycze możemy zrobić sami lub kupić gotowe.

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się czekoladowy domek. Przybiera on nieraz fantazyjne kształty i jest popisem sztuki cukierniczej. O ile domek z piernika jest łatwiejszy w wykonaniu, o tyle czekoladowy domek jest trudniejszy do zrobienia. Konstrukcja musi być niezwykle stabilna. Potrzebne są również zdolności manualne, by wyrzeźbić szczegóły. Najbardziej kunsztowne świąteczne słodycze mogą sporo kosztować.

Do zawieszenia na choinkę nie nadaje się domek z piernika, ale cukierki, ciastka i mikołajowe laski.
Jeśli chcielibyśmy sprawić komuś radość w święta, podarowanie produktu, jakim jest czekoladowy domek będzie dobrym pomysłem. Nie każdy lubi piernik, więc domek z piernika ofiarujmy komuś, kto jest prawdziwym smakoszem tego przysmaku.
Pamiętajmy, że małe dziecko powinno mieć racjonowane świąteczne słodycze, tak aby nie zjadło wszystkiego od razu. W wyniku takiego łakomstwa, może się rozchorować.
W internecie możemy znaleźć wspaniałe przepisy na czekoladowy domek lub inne świąteczne słodycze. Własnoręcznie przygotowany przysmak, z pewnością zachwyci domowników i zaspokoi apetyt na słodycze.