Len ekologiczny

Len ekologiczny czyli inaczej siemię lniane. Te małe nasionka posiadają wiele dobroczynnych właściwości. Znajdziemy w nich białko, cynk, żelazo oraz kwasy organiczne. Olej z nasion lnu posiada kwasy nienasycone. Wspierają one proces przemiany materii. Len ekologiczny wykorzystuje się także w dziedzinie kosmetycznej.

 

Nasiona lnu ekologicznego pomagają chronić przewód pokarmowy. Oleje działają niczym osłona. Powlekają błony przełyku, żołądka, jelit. Len ekologiczny sprawdza się w stanach zapalnych dróg oddechowych. Likwiduje uczucie drapania, przyśpiesza ich regenerację. Nasiona lnu nawilżają gardło. Dodatkowo wspomaga on odchudzanie. Wszystko za sprawą wysokiej zawartości błonnika. Likwiduje zaparcia, likwiduje uczucie ciężkości. Należy pamiętać, że dzięki nienasyconym kwasom tłuszczowym, nasiona lnu są kaloryczne. Len ekologiczny to składnik służący do pielęgnacji skóry i włosów. Na skórze tworzy film, chroniąc przed działaniem promieniowania słonecznego. Len ekologiczny jest wykorzystywany na wiele sposobów. Można z niego przygotować napar lub wywar.

Len ekologiczny dla zdrowia

Nasiona lny są bogate w składniki odżywcze. Zawierają kwasy tłuszczowe omega 3. Wspomagają trawienie, wspomagają odchudzanie, poprawiają stan skóry, włosów oraz paznokci. Nasiona lnu wspomagają koncentrację. Na rynku możemy dodać len mielony oraz siemię lniane. Warto wybrać mielony len, ponieważ nasiona mogą się przykleić do żołądka. Nasiona lnu są pokryte specjalną skorupką. Chroni ona wszystkie składniki, które się w nich znajdują. Sproszkowane nasiona lnu są narażone na działanie światła i powietrza. Len mielony jest naturalnym lekarstwem. Pomaga on przede wszystkim na problemy jelitowe. Picie lnu łagodzi bóle gardła. Łagodzi stany zapalne układu moczowego, wzmacnia układ nerwowy i mięśniowy. Nawilża i pielęgnuje cerę. Mielony len pomaga w wypróżnianiu oraz oczyszczaniu jelit. Siemię lniane zmniejsza wzdęcia. Z nasion lnu możemy przygotować samodzielny napar.

 

Wystarczy zalać nasiona gorącą wodą. Warto połączyć taki napar z owocami czy miodem. Po kilku minutach zawiesina jest gotowa do spożycia. Picie lnu pozytywnie wpływa na problemy gastryczne, zaparcia czy choroby wrzodowe. Len ekologiczny znajduje swoje zastosowanie w kosmetyce. Nasiona jak i sam olej to idealny sposób na nawilżanie skóry. Spożywanie siemienia lnianego pomaga w odchudzaniu. Wszystko za sprawą dużej dawki błonnika. Len możemy dodawać do zup czy deserów. Doskonale zagęści nasze potrawy. Len ekologiczny znajdzie swoje zastosowanie w kuchni jako składnik kotletów, zup czy sosów. Dzięki niemu potrawy będą miały nietypowy smak. W siemieniu lnianym możemy również obtaczać kotlety mielone czy smażone. W takiej wersji będą na pewno zdrowsze. Tak naprawdę len ekologiczny możemy dodawać do wielu przepisów. Dodając go do pieczywa czy pizzy. Chleb z siemieniem lnianym będzie nie tylko pyszny, ale i zdrowy. Dodatkowo na bazie lnu ekologicznego możemy przygotować zdrowy kisiel. Wystarczy połączenie kilku składników, aby potrawa była nie tylko zdrowa, ale i pyszna. Za kilogram ekologicznego lnu zapłacimy ok. 15 zł.