Rodzaje manicure

Obecnie to manicure jest wyznacznikiem zadbanej kobiety. Zabieg ten polega nie tylko na malowaniu, ale też na wyrównywaniu skórek i pielęgnowaniu płytki paznokci.

Istnieje kilka rodzai manicure’u:
1. JAPOŃSKI – polega głównie na odżywieniu paznokci, ich regeneracji oraz ogólnym ich nawilżeniu, podczas tego zabiegu nie jest używany lakier
2. FRENCH – końce paznokci podkreślane są na biało, a pozostała część paznokcia malowana jest bezbarwnym lakierem.
3. WINYLOWY – płytka paznokcia pokrywana jest lakierem winylowym, nieingerującym tak mocno w strukturę. Można go zmyć samemu w domu zwykłym zmywaczem. W odróżnieniu od hybrydy lakier ten jest utwardzany przez światło słoneczne.
4. ŻELOWY – nakłada się specjalną, światłoutwardzalną masę, która nadaje gładkość płytce paznokcia. Dzięki temu żelowi można również przedłużać paznokcie i nadawać im określone kształty.
5. TYTANOWY – nadaje się on głównie do paznokci bardzo zniszczonych, gdyż świetnie wzmacnia szczególnie cienką i zniszczoną płytkę.
6. BIOLOGICZNY – zabieg ten polega jedynie na dokładnym przytnięciu i opiłowaniu płytki, usunięciu skórki, wypolerowaniu paznokci i nałożeniu odżywki. Daje on najbardziej naturalny efekt.
7 HYBRYDOWY – jest to obecnie chyba jeden z najbardziej popularnych zabiegów dbania o paznokcie. Jest trwały i utrzymuje się od jednego do trzech tygodni, co pozwala nam na zaoszczędzenie sporej ilości czasu.

Zabieg hybrydowy tak jak wiele innych odmian, rozpoczyna się od opiłowania paznokci oraz nadania paznokciom określonego kształtu, następnie na wycięcia skórek. Kolejnym krokiem jest wykonanie delikatnego zmatowienia płytki paznokci przy pomocy bloku polerskiego. Kolejnie na paznokcie nakłada się cienką warstwę bazy, którą należy utwardzać przez 2 minuty przy pomocy lampy UV. Potem nakładane są dwie warstwy wybranego wcześniej koloru lakieru hybrydowego, utwardzając każdą z osobna, następnie aplikujemy lakier nawierzchniowy, który nada całości odpowiedni połysk oraz zabezpiecza nasz manicure przed uszkodzeniami. Gdy ostatnia warstwa lakieru także zostanie utwardzona, trzeba przemyć ją odtłuszczaczem, a na paznokcie i skórki nałożyć oliwkę.
Czas jaki spędzimy w salonie u doświadczonej kosmetyczki wykonując zabieg manicure hybrydowego to nieco ponad godzinę.

Jedną z wad, która doskwiera części pań jest szybko pojawiający się odrost, który niestety nie wygląda zbyt estetycznie, często również pojawiają się odpryski.

W obecnych czasach to właśnie paznokcie wiele mówią o człowieku, dlatego warto o nie zadbać aby były piękne i mocne.