Jak prawidłowo dbać o paznokcie

W ostatnich latach wśród polskich kobiet nastała moda na piękne i zadbane paznokcie. Wiele z nas decyduje się na wizytę u kosmetyczki choć są i takie, które wolą jednak same poświęcić nieco swojego czasu i zadbać o nie w domu, zdecydowanie jest to tańsza opcja.
Choć wydaje nam się, że zadbana płytka paznokcia powinna mieć warstwę lakieru czy po prostu hybrydę, nie jest to prawda. Aby paznokcie wyglądały pięknie wystarczy, że są one mocne, zdrowe i naturalne.

Stosując zbyt często różnego rodzaju lakiery czy to hybrydowe czy zwykłe żele, przyczyniamy się do tego, że płytka naszego paznokcia się wysusza. Co w konsekwencji niesie za sobą m. in. kruchość i łamliwość paznokcia.
Lecz największy problem następuje gdy postanawiamy sprzątać bez rękawiczek, niestety ale kontakt z detergentami wprost niszczy płytkę naszego paznokcia.

Istnieje kilka metod domowych, które wymagają jedynie trochę naszego czasu i zaangażowania.
1. Kąpiel dla naszych paznokci:
Wiele z nas ma w swej kuchni oliwę z oliwek, ale często nie zdaje sobie sprawy jak wiele wartościowych i odżywczych składników dla naszych paznokci ona posiada. Wystarczy jedynie podgrzać odpowiednią ilość oliwy, można również dodać kapsułki z witaminami A+E, a następnie zanurzyć na co najmniej 10 min nasze nail.
2. W walce o ładne nail to olejki powinny pełnić tu główną rolę.
3. Kąpiel dłoni z użyciem rozgrzanej parafiny leczniczej powoduje, że nasza skóra jest delikatna, a paznokcie odżywione.
4. Jeżeli płytka jest przebarwiona przetarcie paznokci wacikiem namoczonym w soku z cytryny powinno pomóc.
5. Można również zastosować łatwy do przygotowania kisiel z siemienia lnianego, który dodatkowo wzmocni naszą płytkę.
6. Istotna na zdrową płytkę może okazać się również zmiana diety i włącznie do niej więcej warzyw jak i owoców.

Na rynku istnieje wiele odżywek do paznokci m. in. wzmacniające (przeznaczone do kruchych i łamliwych paznokci), regenerujące (odżywiają je nadając dodatkowo połysk).

Istnieje również kilka czynności, których nie powinniśmy robić, jeśli zależy nam na pięknych i zdrowych nail.
– nie skub lakieru
– nie używaj zbyt często polerki do paznokci
– nie nakładaj tipsów
– jak najrzadziej wycinaj skórki (zbyt częste powtarzanie tej czynności może powodować, że szybciej będą narastać)

Jedną z rzeczy na, które najczęściej zwracamy uwagę są właśnie nail i to one często są oznaką zadbanej kobiety, dlatego warto chociaż parę minut dziennie poświęcić na ich pielęgnację, aby nasze paznokcie zawsze były piękne i zdrowe. Kosmetyki muszą być najwyższej jakości.