Nordic walking dla każdego

Jeśli zależy nam na doskonałej kondycji fizycznej, możemy albo zacząć regularnie uczęszczać do siłowni albo też zająć się sportem, który można uprawiać niemal w każdym miejscu i o dowolnej porze. Do takich właśnie zalicza się nordic walking, który cieszy się w Polsce stale rosnącym zainteresowaniem.

Czym jest nordic walking? Jest to forma marszu, ale nie takiego zwykłego. Używa się bowiem podczas niego specjalnych kijków. Tym samym przypomina to nieco jazdę na nartach tyle że po zwykłych drogach – w parku, na chodniku w centrum miasta czy też na poboczu dróg. Noordic walking można uprawiać wszędzie tam, gdzie można swobodnie się poruszać.

Jakie korzyści daje nam ten sport? Mimo że przypomina on bieganie, to daje lepsze efekty. Angażuje większą ilość partii mięśniowych i szybciej je rozwija. Z kolei specjalne kijki sprawiają, że sport ten staje się bezpieczny dla kręgosłupa i stawów, gdyż owe części ciała są w dużo mniejszym stopniu obciążane. Należy jednak pamiętać o odpowiednim dobraniu tych kijków.