Sprawdź, co możesz osiągnąć ćwicząc na rowerku stacjonarnym!

Chcesz schudnąć, jednak nie wiesz, od czego zacząć? Szukasz sposobu na wzmocnienie mięśni? Potrzebujesz w sparcia w procesie rehabilitacji? Przekonaj się, że rower stacjonarny to najlepsze rozwiązanie, na jakie możesz się zdecydować. A co najważniejsze – możesz je mieć u siebie w domu!

Co to jest rowerek stacjonarny?

Rower stacjonarny to doskonała alternatywa dla zwykłego roweru. Jakie ma zalety? Przede wszystkim możesz na nim trenować niezależnie od warunków atmosferycznych. Na przejażdżkę za miasto na rowerze tradycyjnym raczej się nie wybierzesz, gdy za oknem szaleje śnieżyca. Za to bez najmniejszych przeszkód możesz wsiąść na rowerek stacjonarny! Taki sprzęt pozwoli Ci na regularny trening o każdej porze roku.

Ile trzeba zapłacić za taki sprzęt?

Rowerki stacjonarne dostępne są w bardzo zróżnicowanych cenach. W sklepach możesz znaleźć rowerki za kilkaset złotych, jak i za kilka tysięcy. Znaczenie ma tu nie tylko firma lecz także to, na jaki rower się zdecydujesz. Najtańsze są rowerki tradycyjne – mechaniczne. Nieco droższe są rowerki magnetyczne. Najwięcej zapłacisz za rowerek spinningowy, jednak o ile nie zamierzasz startować w zawodach kolarskich, to takie rozwiązanie nie będzie Ci potrzebne. Do domowej siłowni w zupełności wystarczy Ci rowerek mechaniczny lub magnetyczny.

Wybierając rowerek stacjonarny, zwróć uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze, sprawdź, czy wygodnie Ci się na nim siedzi. Większość modeli posiada regulację, która pozwala na dopasowanie wysokości siodełka. Jeśli jednak zaliczasz się do osób o niskim wzroście, to taka regulacja może okazać się niewystarczająca. Kolejna sprawa, o której dobrze pamiętać podczas zakupów, to wyświetlacz pozwalający monitorować parametry treningu.

Dlaczego warto zdecydować się na rower stacjonarny?

Jazda na rowerku stacjonarnym ma wiele zalet. Regularny trening pozwoli Ci schudnąć. Oczywiście, efektów nie zobaczysz z dnia na dzień, jednak jeśli sumiennie będziesz podchodzić do realizacji planu treningowego, to już po kilku tygodniach przekonasz się o skuteczności tej formy treningowej. Rowerek stacjonarny to także doskonały sposób na rehabilitację np. po wypadkach komunikacyjnych. Umożliwia również usprawnienie stawów u osób starszych. Jazda na rowerze wspomaga układ krwionośny, pozwala poprawić kondycję, a także poprawia samopoczucie.

Rower tradycyjny czy stacjonarny?

Bez trudu można wymienić plusy każdego z tych rozwiązań. Jazda na rowerze tradycyjnym to doskonała okazja do zwiedzania bliższej i dalszej okolicy. Nie każdy jednak ma czas na to, aby wybrać się na całodzienną wycieczkę za miasto. Jeśli chcesz trenować na rowerku stacjonarnym, nie musisz szukać w kalendarzu wolnego popołudnia. Możesz wskoczyć na siodełko wtedy, gdy masz na to czas i ochotę, nawet jeśli zbliża się północ. Nic Cię nie ogranicza – to ty decydujesz, kiedy i jak trenujesz. Pamiętaj – nawet kwadrans ćwiczeń każdego dnia to krok w stronę lepszego zdrowia i smuklejszej sylwetki.