Zdrowe odchudzanie – błyskawiczna dieta proteinowa. Dietetyk Toruń

Wiele osób borykających się z nadwagą poszukuje łatwych sposobów na odchudzanie w internecie. Portale dietetyczne kipią od różnego rodzaju diet. Od czego zależy ich skuteczność? Jak wybrać tę odpowiednią?

Dieta nie zawsze skuteczna zdrowa
Błyskawiczna dieta nie zawsze jest skuteczna. Szybka utrata wagi może wiązać się z tak zwanym efektem jo-jo, czyli równie błyskawicznym przybraniem na wadze po zakończaniu odchudzania. Z kolei dieta proteinowa może być stosowana tylko pod pewnymi warunkami oraz nie u wszystkich pragnących zrzucić zbędne kilogramy.

W ułożeniu odpowiedniej, zbilansowanej diety pomoże dietetyk. Porada specjalisty zapewni zdrowe i skuteczne odchudzanie, pozbawione niechcianego efektu jo-jo. Warto wybrać dobrego specjalistę w danym mieście (np. Toruń) sugerując się opiniami poprzednich pacjentów i ich sukcesami. Pierwszym krokiem do nowej sylwetki jest konsultacja dietetyczna, która zabierze najwięcej czasu. Dietetyk powinien zebrać najwięcej informacji jak to możliwe, więc warto przez kilka tygodni przed pierwszą wizytą prowadzić dziennik i zapiski dotyczące spożywanych produktów.