Czy przekłuwanie uszu jest bezpieczne?

Kolczyki to jeden z elementów ozdobnych znanych od setek lat. Można je znaleźć u małych dziewczynek, dorosłych kobiet, a czasem też i u mężczyzn. Starannie dobrane ozdoby tego rodzaju postrzega się jako przejaw elegancji i wyborny sposób na uzupełnienie stylizacji.

Szybkie i bezbolesne – pistolet do przekłuwania uszu

Metod pozwalających przekłuć uszy jest sporo, lecz najbardziej popularną odmianą jest ta wykorzystująca do tego celu tak zwany pistolet. Działanie tego urządzenia polega na tym, że płatek ucha umieszcza się w urządzeniu, a w nim jest już kolczyk i przebija on uch na wylot. Warto dodać, że jest to kolczyk leczniczy, który nosi się aż do zagojenia się rany. Do tego ów kolczyk musi być wykonany ze stali chirurgicznej, srebra bądź tytanu. Przekłuwanie uszu niniejszą metodą jest szalenie popularne z racji szybkości i konkurencyjnej ceny. Do tego nie można tu raczej mówić o tym, że zabieg jest bolesny. Omawiając niniejszą metod piercingu, trzeba pamiętać, że jest ona możliwa do wykorzystania jedynie do części ciała, gdzie znajduje się miękka tkanka. Zatem nie może tam być obecnej chrząstki.

Przekłuwanie uszu pistoletem a bezpieczeństwo

Korzystając z usług zakładu kosmetycznego czy też salonu wykonującego piercing na podstawie metodę z pistoletem na pewno spotkaliśmy się z entuzjastami tego rozwiązania, jak też i zagorzałymi przeciwnikami. Najpoważniejszym zarzutem stawianym przed omawianą tutaj metodą jest to, że w czasie szybkiego wystrzeliwania kolczyka tkanka ucha jest gwałtownie i z dużą siłą rozerwana. Tym samym może to prowadzić czasem do powikłań. Najczęściej jednak ucho może lekko spuchnąć czy być zaczerwienione. Więc tak naprawdę nie jest to w jakimś dużym stopniu niebezpiecznie. Jeśli zależy nam na tym, aby wszystko przebiegło po naszej myśli, to wybierajmy sprawdzone zakłady kosmetyczne. W takich miejscach na pewno użyty pistolet do przekłuwania uszu nie jest przypadkowy, a tym samym ma wszystkie stosowne atesty. Dzięki temu nie będziemy musieli obawiać się o swoje zdrowie.