Jak dbać o piękny i zdrowy uśmiech?

Dbanie o piękne i zdrowe zęby nie jest tak łatwe, jak wielu osobom się to wydaje. Większość z nas ogranicza się wyłącznie do umycia zębów, a zdarza się, że niezbyt regularnie. Tak tworzą się problemy, z którymi często nie łatwo jest sobie poradzić.

Jak dbać o piękny uśmiech?

Aby cieszyć się wspaniałymi i zdrowymi zębami nie wystarczy jedynie myć je. Często zdarza się, że nie domywamy zębów, zwłaszcza w przestrzeniach pomiędzy nimi, a to zaowocować może rozwojem próchnicy. Dlatego też, oprócz samego szczotkowania warto wykorzystywać irygatory do zębów. Dzięki nim znacznie łatwiej jest zadbać o swoje zęby.

Do czego służą irygatory dentystyczne?

Irygatory dentystyczne to specjalne urządzenia, które pomagają oczyszczać przestrzenie miedzy zębowe z resztek pokarmowych. Dzięki nim żadne resztki pokarmowe nie zostają nam w szczelinach między zębami, ani też nie zalegają w żadnych trudno dostępnych miejscach. Ponadto, irygatory do zębów stanowią również doskonały sposób na to, by nie dopuszczać do rozwoju płytki nazębnej i kamienia nazębnego. Dzięki dokładnemu oczyszczeniu zębów z każdej strony, płytka nazębna oraz kamień nazębny nie mają szansy się rozwinąć. Dzięki temu do naszych zębów nie przyczepia się ogromna ilość bakterii oraz pożywki dla niej. To zaś przekłada się na zdrowsze zęby i piękny uśmiech.

Jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej?

Choć o zęby uczymy się dbać już od najmłodszych lat to nie zawsze udaje nam się to tak, jakby należało. Przede wszystkim, największym błędem jest dbanie o zęby stałe tak, jak dbamy o zęby mleczne. Stałe zęby wymagają zdecydowanie więcej uwagi i większego zaangażowania w czyszczenie ich. Nie wystarczy już jedynie myć zęby. Dla pięknego i zdrowego uśmiechu należy także oczyszczać ich przestrzenie, które są trudno dostępne dla szczoteczki do zębów. W tym pomogą irygatory dentystyczne. Należy także płukać jamę ustną, przynajmniej raz dziennie, przed pójściem spać. Wówczas będziemy mieć pewność, że nasze zęby nie będą atakowane przez bakterie podczas naszego snu, gdy ślina nie chroni naszych zębów przed atakiem bakterii. Warto także co pół roku chodzić do dentysty na przegląd stanu zdrowia jamy ustnej. W razie konieczności należy jak najszybciej wyleczyć zęby, usunąć kamień czy osad, aby nie dopuścić do rozwoju szkodliwych dla zębów, ale również dla całego organizmu bakterii. W ten sposób uda się zapanować nad bakteriami i zadbać o zdrowy, piękny i wspaniały uśmiech. Zaś higiena jamy ustnej będzie prosta i przyjemna.