Łatwe przekąski na Sylwestra

Koniec roku obfituje w różne wydarzenia i sprzyja okazjom do zabawy. Podczas świąt mamy wolne od pracy i skupiamy się częściej na spotkaniach rodzinnych lub w gronie znajomych. Sylwester jest jedną z imprez, które obchodzi większość Polaków. Szykując zabawę w domu musimy pomyśleć o menu na Sylwestra.
Łatwe przekąski, które nie będą pracochłonne i przy tym ich wygląd zachwyci uczestników, możemy przygotować w około godzinę. Tartinki, mini tortille z kremowym serkiem czy fantazyjne ciastka będą dobrym pomysłem. Na imprezie nie może też zabraknąć dań na ciepło. Gorące dania na Sylwestra powinny być przyszykowane wcześniej. Dzięki temu podczas zabawy nie będziemy tkwić w kuchni i nie ominą nas szczególne chwile tej wyjątkowej nocy.

Imprezy Sylwestrowe

Planując menu na Sylwestra nie zapomnijmy o napojach. Ważnym elementem jest także dekoracja stołu. Łatwe przekąski na Sylwestra możemy ustawić na stole, który będzie pełnił funkcję bufetu. Obok umieśćmy zimne napoje i alkohole. Możemy także przygotować, o ile dysponujemy miejscem, oddzielny stół na drinki i koktajle. Dania na Sylwestra, które zaserwujemy na ciepło muszą być zjedzone przez gości, nie na stojąco lecz z uwzględnieniem krzeseł. Taka potrawa wymaga czasami użycia noża i widelca i trudno jest manewrować sztućcami gdy się stoi.
Efektowne i smaczne menu na Sylwestra nie musi być drogie. Możemy zaproponować zaproszonym gościom imprezę składkową. Jedną z opcji jest także przygotowanie przez uczestników balu, dania na Sylwestra, które zrobią w domu i przyniosą już gotowe.

Jeżeli spędzamy ten wieczór w restauracji, możemy zapoznać się wcześniej z menu na Sylwestra. Zazwyczaj istnieje możliwość wybrania rozbudowanego jadłospisu. Jeśli wolimy nie szaleć z pieniędzmi, postawmy na łatwe przekąski na Sylwestra i jedno, góra dwa ciepłe dania.
Sylwester powinien budzić pozytywne wspomnienia. Nadmiar alkoholu może popsuć atmosferę. Wyjątkowe potrawy, piękne dekoracje i szampański humor, będą natomiast jak najbardziej wskazane.