Aromatyczne i rozgrzewające herbaty

Gdy za oknem pada deszcz i jest szaro, nie mamy ochoty wychodzić na zewnątrz. Ciepły koc, przyjemna muzyka rozgrzewające herbaty w zanadrzu, czynią wieczory w domu przyjemnymi. Jeśli lubimy egzotyczne smaki możemy na listopadowy wieczór wybrać herbaty smakowe. Pomarańcza, kiwi czy arbuz, to tylko niektóre z propozycji.

Aromatyczne herbaty możemy zrobić sami. Do zwykłego naparu możemy dodać miętę pieprzową albo miód. Oba te produkty nie są jednak wskazane przy refluksie. Osoby zmagające się ze zgagą i refluksem powinny raczej zastąpić herbaty smakowe, wodą lub zwykłym naparem, o delikatnym smaku.
Co ciekawe, rozgrzewające herbaty kupimy też w aptece. Jeśli zależy nam, aby herbaty smakowe były jak najbardziej naturalne, jeśli chodzi o skład, to możemy wybrać zioła. Lipa i rumianek są niezwykle popularne, także jako dodatki do herbat.

Aromatyczne herbaty przechowujemy w szczelnym opakowaniu. Wówczas mamy pewność, że zachowają świeżość.
Jeśli nie mamy pomysłu na mikołajkowy prezent, herbaty smakowe będą idealne. Sprawdzą się także podczas zimowe j wycieczki. Przelane do termosu rozgrzewające herbaty, doskonale wpłyną na zziębnięty organizm. Aromatyczne herbaty są także pomocne w przeziębieniu, kaszlu lub katarze.
Jesienią i zimą herbaty smakowe wprawiają w dobry nastrój, przypominają o lecie, a także pozwalają się zrelaksować w domowym zaciszu.