Podkreśl kształt swojej twarzy fryzurą.

Czy kiedykolwiek poszłaś do salonu fryzjerskiego ze zdjęciem swojej ulubionej modelki i poprosiłaś ich o dokładne odwzorowanie tej fryzury? Zastanawiałaś się po wyjściu, dlaczego ta fryzura, która u modelek wygląda tak pięknie, u Ciebie nie sprawia takiego efektu?

Salon piękności i fryzury

To prawdopodobnie dlatego, że wybrana fryzura po prostu nie pasowała do Twojego kształtu twarzy.
Jednym z trudniejszych kształtów twarzy pod względem doboru fryzury jest płaska twarz.
Zmagając się z problemem płaska twarz fryzura powinna uwypuklać i podkreślić kontury twarzy.
Preferowane są jaśniejsze kolory włosów, które mogą przyciągnąć światło i wizualnie zwiększać objętość włosów. Strategiczne rozmieszczenie pasemek włosów może mieć wpływ na wygląd twarzy. Dobra fryzjerka będzie pamiętać o tych rzeczach, ponieważ tnie, stylizuje i farbuje włosy codziennie. Pomoże Ci w podjęciu decyzji, gdzie i jak modelować włosy w niesamowity sposób, zapewniając, że wszystkie oczy będą zawsze skierowane na Ciebie!

Jeśli nauczysz się modelować swoją fryzurę odpowiednio do kształtu twarzy prawdopodobne jest, że ludzie będą powtarzać Ci, że w nowych włosach jest Ci do twarzy- a kto tego nie lubi?
Podobnie jak Twoje ubrania, fryzury nie są uniwersalne. Ale w przeciwieństwie do twoich ubrań, nie możesz zdjąć badziewnej fryzury po całym dniu.
Dlatego – zanim przejdziesz pod nożyczki fryzjerskie – warto wiedzieć, które style najlepiej pasują do Twojego kształtu twarzy. W końcu dodatkowy centymetr lub odrobina zarostu na twarzy może mieć znaczenie.