Jaki środek transportu jest najlepszy w mieście?

Chcesz szybki i sprawnie poruszać się po miejskich ulicach? Masz dość płatnych stref parkowania? Sprawdź alternatywne środki transportu! Pamiętaj, nawet w dużym mieście nie musisz ograniczać się do własnego samochodu lub komunikacji miejskiej. Możliwości masz więcej! A która z nich przypadnie Ci do gustu? To już zależy od Twoich preferencji!

Jednośladem po ścieżkach rowerowych

W ostatnich kilku latach w dużych miastach ścieżki rowerowe zaczęły wyrastać jak przysłowiowe grzyby po deszczu. To doskonała informacja dla miłośników rowerów. Wreszcie poruszanie się po miejskich ulicach na rowerze będzie o wiele bezpieczniejsze. Rower jest doskonałą alternatywą dla samochodu. Po pierwsze, nie musisz myśleć o tym, aby zatankować bak benzyną. Po drugie, nie przejmujesz się tym, że znów nie ma gdzie zaparkować i nie płacisz za postów w strefie płatnego parkowania. Jeździsz za darmo, a do tego każdy przejechany kilometr to spalone dodatkowe kalorie!

Jaki rower będzie najlepszy do poruszania się po mieście? Prawdopodobnie najwygodniej będzie Ci jeździć po mieście na rowerze miejskim. Jest on skonstruowany w taki sposób, aby rowerzysta miał wyprostowaną postawę ciała. Jednak jeśli masz w piwnicy sprzęt trekkingowy czy turystyczny, to spokojnie na nim również będziesz w stanie pokonywać miejskie ścieżki.

Pamiętaj o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Serwis to absolutna podstawa i najlepiej, jeśli oddasz rower do przeglądu przynajmniej dwa razy w roku. Kolejna rzecz to wymagane przepisami prawa oświetlenie. Nie zapomnij o lampkach rowerowych i odblaskach. I dla własnego bezpieczeństwa miej zawsze kask na głowie.

A może zamiast roweru wybierzesz hulajnogę?

Jazda na rowerze do pracy może okazać się męcząca. Jeśli szybko pocisz się nawet przy najmniejszym wysiłku fizycznym, to taka forma dojazdów do pracy może okazać się dla Ciebie mało atrakcyjna. Czy to oznacza, że pozostaje Ci jedynie własny samochód lub zatłoczona komunikacja publiczna? Na szczęście jest jeszcze inne rozwiązanie! Jest nim hulajnoga, a mówiąc precyzyjniej – hulajnoga elektryczna!

Jakie zalety ma taki sprzęt? Dzięki niemu szybko dostaniesz się w miejsce docelowe. Nie musisz stać w korkach. No i się nie zmęczysz. Jest jeszcze jednak korzyść z takiego rozwiązania. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, to nie musisz inwestować we własny sprzęt. Możesz wypożyczyć hulajnogę elektryczną na minuty. Zapłacisz tylko za czas, w którym korzystasz ze sprzętu.

Zanim zdecydujesz się na dojeżdżanie do pracy na hulajnodze elektrycznej, to zapoznaj się z zasadami ich parkowania. Nie możesz zostawić sprzętu gdziekolwiek – wówczas narazisz się na mandat. Pamiętaj też o tym, że taka hulajnoga może rozwijać bardzo dużą prędkość. Nie szarżuj, zwłaszcza w zatłoczonych miejscach. Miej na uwadze bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i innych osób.

Nie chcesz już tracić czasu w korkach? Zdecyduj się na któryś z alternatywnych środków transportu! Szybko, sprawnie i bezpiecznie dotrzesz w każde miejsce!