Czym jest NADH

Pojęcie witalności życiowej jest coraz częściej doceniane przez ludzi. Coraz bardziej bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, że samo zdrowie fizyczne to zbyt mało, by móc czuć się szczęśliwym i spełnionym w życiu. Niezwykle istotne jest również równowaga psychiczna, a więc nasze chęci do życia, dobry humor, spokój ducha oraz wszechogarniający optymizm. Z takim połączeniem sił i energii cały świat może być nasz.

Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie odpowiada za poziom naszej witalności życiowej. Jest bowiem pewna substancja w naszym organizmie, która generuje nasze wewnętrzne siły, a jest nią NADH. Gdy w organizmie następuje spadek tego czynnika, wówczas maleją nasze siły witalne. Rosną one natomiast wraz ze zwiększonym poziomem NADH.

Czy możemy mieć wpływ na ilość NADH w naszym organizmie? Na szczęście wystarczy tu odpowiednia dieta. NADH występuje bowiem w surowym mięsie oraz w wielu warzywach. Niestety znajdują się tam niewielkie ilość tej substancji. Trzeba też pamiętać, że ginie ona w wysokich temperaturach.