Jak zorganizować trening w domowych warunkach?

Ciągle odkładasz w czasie troskę o zdrowie i atrakcyjną sylwetkę, bo podróż do najbliższej siłowni zajmuje Ci przynajmniej godzinę? Masz tak napięty harmonogram zadań do wykonania na każdy dzień, że nie znajdujesz czasu, aby pojechać do klubu na trening grupowy? Dość wymówek! Pora zacząć działać. Jeśli faktycznie chcesz zrobić pierwszy krok w stronę aktywności fizycznej, zorganizuj siłownię we własnym domu. To prostsze, niż myślisz. Nie martw się, nie zbankrutujesz – sprzęt do ćwiczeń nie jest tak drogi, jak Ci się wydaje.

Jak zorganizować siłownię we własnym domu?

Siłownia w domu to rozwiązanie, które można na rodzimym podwórku spotkać coraz częściej. Nie trzeba mieć ogromnego domu, aby zmieścić niezbędny sprzęt do ćwiczeń. Wystarczy niewielki pokój, a nawet piwnica. Jeśli ograniczysz sprzęt do niezbędnego minimum, to bez problemu zorganizujesz niewielką siłownię nawet w sypialni. Zacznij od planu. Zastanów się, jaki sprzęt jest Ci potrzebny. Jeśli mieszkasz w bloku, to bieżnia stacjonarna może okazać się nietrafionym pomysłem. Nawet nowoczesne bieżnie są dosyć głośne, co może przeszkadzać sąsiadom mieszkającym pod Tobą, zwłaszcza jeśli treningi planujesz późnym wieczorem lub bladym świtem.

Siłownia w domu – jaki sprzęt wybrać?

Co w takim razie może przydać się zamiast bieżni stacjonarnej? Jeśli kompletujesz sprzęt do domu, pomyśl o rowerku stacjonarnym. To doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto zmaga się z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej. Już kilkunastominutowa przejażdżka każdego dnia przybliży Cię do realizacji celu, jakim jest zgrabniejsza sylwetka.

Rowerek stacjonarny to nie jedyny sprzęt, który przyda Ci się w domowej siłowni. Możesz pomyśleć również o zakupie orbitreka. Urządzenie to pozwala wyćwiczyć nie tylko mięśnie nóg, lecz także doskonale wpływa na rozwój mięśni górnej partii ciała. Nie zapomnij też o drążku do podciągania i hantlach. Ciekawą opcją jest także twister. Taki zestaw z pewnością pomoże Ci wyrzeźbić sylwetkę. Jeśli masz w domu nieco więcej miejsca, możesz rozważyć zakup atlasa do ćwiczeń. Urządzenie to jest jednak nie tylko pokaźnych rozmiarów, lecz także sporo kosztuje.

Czy urządzenie domowej siłowni jest drogie?

Stworzenie domowej siłowni nie musi być drogie, choć ostatecznie zależy to od rozwiązań, na które się zdecydujesz. Wiadomo, że podstawowe wyposażenie obejmujące np. matę do ćwiczeń, ciężarki i drążek do podciągania jest o wiele tańsze, niż choćby rowerek stacjonarny. Jeśli zależy Ci na tym, aby w Twojej siłowni znalazł się różnorodny sprzęt, a przy tym nie chcesz wydawać całego majątku, to możesz rozważyć zakup używanych urządzeń. Dzięki temu we własnym domu stworzysz miejsce przyjazne do ćwiczeń. Będziesz mógł przeprowadzić trening całego ciała o każdej porze dnia i nocy. Nie stracisz przy tym ani minuty na dojazdy i zaoszczędzisz na kartach członkowskich do siłowni i klubów fitness. Sam przyznaj – siłownia we własnym domu to rozwiązanie, nad którym warto się zastanowić.