Dieta na oczyszczenie organizmu

Nawet jeśli jesteśmy szczupli i wysportowani to może okazać się, że często czujemy się przemęczeni, bez energii, a nasza skóra, włosy i paznokcie są osłabione i matowe. Przyczyną takiego stanu rzeczy są toksyny zalegające w organizmie. Aby się ich pozbyć, można zastosować specjalną dietę oczyszczającą.

Dieta oczyszczająca jest prosta i trwa jedynie od 10 do 14 dni. Trzeba zaznaczyć, że nie jest to kolejna dieta cud, która ma doprowadzić do straty zbędnych kilogramów. Choć oczyszczenie organizmu nie tylko niweluje wyżej wymienione dolegliwości, ale też poprawia przemianę materii.

Na czym więc polega dieta oczyszczająca? Pierwsze trzy dni to czas na to, by wszystkie swoje posiłki ograniczyć jedynie do warzyw, owoców oraz soków (ze świeżych produktów). Dopiero czwartego dnia można urozmaicić jadłospis o fermentowane produkty mleczne (np. jogurt naturalny, kefir). Nie należy ich jednak spożywać więcej niż pół litra na dobę. Szóstego dnia wprowadza się grube kasze, otręby czy dziki ryż, a ósmego chudy ser, a dziesiątego – do końca diety – gotowaną rybę i chude mięso drobiowe.