Czym jest witalność życiowa

Witalność życiowa to pojęcie znane ludzkości już od XVI wieku. Już wtedy bowiem zdawano sobie sprawę z tego, jak istotne dla każdego człowieka jest połączenie dobrego zdrowia i energii życiowej, za którą można uznać chęć do życia, optymizm i wewnętrzną energię.

Dobra witalność sprawia, że z uśmiechem na twarzy rozpoczynamy i kończymy każdy dzień, a wszelkie przeciwności losu przyjmujemy pogodnie, konsekwentnie je zwalczając. Nie brakuje nam chęci i sił zarówno do wykonywania codziennych podstawowych zadań i czynności, jak i do mierzenia się z poważniejszymi projektami, które udaje nam się kończyć z pełnym sukcesem.

Aby zapewnić sobie odpowiedni poziom witalności, konieczna jest równowaga między zdrowiem fizycznym i psychicznym. Musimy dbać więc nie tylko o spożywania witamin i dbanie o zdrowie, ale także o spokojny i dobry sen, regularny odpoczynek, relaks oraz drobne przyjemności, które potrafią pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie – może to być czekolada, filiżanka kawy, lampka wina czy dobry film.